KURUMSAL

1999 yılında kurulan EK-İM İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ., Yaşam Bilimleri, Gıda Güvenliği, Anahtar Teslim Projeler ve Tıbbı Sarf Malzeme alanlarında hizmet vermektedir. Bu bağlamda Üniversitelerin İlgili bölümleri, Özel ve Devlet’e ait Gıda Kontrol Laboratuvarları, Özel ve Kamu Hastaneleri bünyesinde bulunan laboratuvarlarda kullanılan Cihazlar, Kitler, Reaktifler ve Sarf malzemeleri ile ilgili satış ve satış sonrası aplikasyon ve teknik hizmet sağlamaktadır. Bu alanlar ile ilgili olarak ANALYTİK JENA Group, Merck BioScience, EuroClone, BioAir, PromoCell, EUROFİNS, KOGENE Biotechnology gibi sektörde öncü bir çok firmanın satış temsilciliğini yürütmektedir.

Eylül 2021 itibariyle, EXİM MEDİKAL YAŞAM BİLİMLERİ ünvanını kullanmaya başlayan firmamız, Hücre Biyolojisi, Hücre Kültürü, 3D ve Organoid Hücre çalışmaları, Kanser Biyolojisi, Diabet ve Obezite, Prenetal Tanı, GDO Taşıyan Ürünlerin Analizi, Gıda Güvenliği gibi konularda yapılan Moleküler Biyoloji ve Genetik temelli çalışmalarda çözüm ortaklığı sunmaktadır. Firmamız da yalnızca konusunda uzman olan Moleküler Biyolog ve Genetik Mühendisleri çalışmaktadır. Bu sayede müşterilerimizin her türlü bilimsel ihtiyacına kolaylıkla karşılık verebilmekte ve proje yazım sürecinden başlayarak gereken tüm teknik desteği sağlayabilmekteyiz.

VİZYONUMUZ

Her geçen gün önemi daha da artan Yaşam Bilimleri alanında dünyada ve ülkemizde meydana gelen bilimsel ve teknik ilerlemelerin bir parçası ve destekçisi olabilmek ve bu sayede çağın gerekliliklerini kaçırmadan sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelmektir.

MİSYONUMUZ

Yüksek kaliteli ürün grupları ve iyi yetişmiş ekibimiz ile birlikte ülkemizde gerçekleştirilen Yaşam Bilimleri çalışmalarına destek olmak ve Ülkemizi bu alanda Dünya’nın önde gelen ülkelerinde biri haline getirebilmek için çalışan bilim insanlarımıza yardımcı olmaktır.